Šamanism on spirituaalne praktika, mis pärineb rohkem kui 30000 aastate tagusest ajast ning on välja kasvanud erinevates kultuurides, milledel puudus omavaheline seos. See on mitte tavapärane praktika, kus reaalselt tegeletakse vaimsete tervendamistega, esivanemate minevike mõjutuste muutmistega, looduse jõu arendamise ja koostoimimistega, probleemide lahendamistega ning tasakaalu suurendamisega.
Tervendaja - šamaan on võimaline töötama samaaegselt mõlemas maailmas, hõlbustades tekkima tervenemise protsessi füüsilises kehas ja hinge tasandil.

Šamaan on tervendaja, lugude vestja, tarkuse hoidja, visionär ja tehnikate püha vahendaja erinevate maailmade vahel.

Sõna "šamaan" on pärit siberi tervendajatelt ja see on laialdaselt kasutuses ka lääne kultuurides. Šamaani isiksus kirjeldab kedagi, kes esindab jõudu ja vabadust, kelle poole segali pöördutakse nii hingelise kuika kehalise probleemiga, kes täielikult paljastab eheda loodusliku armastuse, kaastunde ja rõõmu.

See, kes praktiseerib šamanismi, kasutab teatud tehnikaid, on pühendunud oma teel käimisele ja seda järgides. Šamaan on efektiivne vahendaja psüühilise ja mittepsüühilise maailma vahel, kutsudes esile soovitud muutusi kõikides tasandites.

Kui lääne meditsiin kaardistab ja tegeleb diagnoosimistega ning sekkub ainult psüühilisse ja psüholoogilisse tasanditesse, siis šamaan tegeleb kõigi nelja tasandi tervendamisega ja vajadusel sekkub ning suunab energiaid nendesse, korrastades ja tasakaalustades inimest tervikuna.
Šamaanid kasutavad oma töös erinevaid metafoore ning nad on väga teadlikud, milline on metafoori taga olev reaalne jõud. Seda jõudu kokku kutsudes, aktiveerides ja võimendades saab erinevaid protsesse hinge ja vaimu tasandil kinnistada ning selle tulemusena tekivad inimeste energaväljadesse uued seosed ja muutused kõikidel tasanditel.