Kui soovite oma ellu muutust, siis peate selle ise tekitama. Kui te muudate ennast, siis muutuvad teie maailmas ka suhted kõikide teiste inimestega.

                    Ma olen valmis ennast muutma.
                            Ma palun jõudu selleks,
               et muuta paremaks oma praegust elu,
                     olles eneses selgusele jõudnud
                   ja avanedes uutele struktuuridele.
                          Ma ise sean endale sihid.
                                    Iga päev uuesti.


                         Ma saan jõudu ja kindlust,
                                 et käia uusi teid.
                           Ma olen tulvil usaldust.
                    Ma kuulan oma sisemist häält
                           ja proovin midagi uut.


                               Täna kuulan oma
                                   südamehäält
                                ja usaldan seda.

Enamik inimesi maailmas ei mõista elu eesmärki. Olles keskendunud väliste asjade saavutamisele, ei püüa inimesed uurida oma sisemaailma. Seistes merekaldal, on võimalik näha ainult laineid selle pinnal, mitte aga pärle, mis asuvad vetesügavustes. Ainult julged inimesed, kes sukelduvad sügavale ookeanisse, suudavad korjata pärleid, mitte teised. Niisamuti suudavad oma tõelise eesmärgini jõuda vaid need, kes pöörduvad välise maailma uudistamisest ära Iseenda sisemise tõe uurimisele.

Kaasaegse ühiskonna inimesed üsna sageli raiskavad oma eluenergiat, tehes tegevusi lähtudes välistest faktoritest. Selleks ajaks, kui nad suudaksid oma elu muuta ja teha iseenda sisemisi valikuid, on nad juba füüsiliselt nii nõrgad ja vajavad teiste, nt. sugulaste või ühiskonna abi. Et lahti lasta oma vanadest mustritest, tuleb teha loobumised nendest ja tuua oma ellu uusi värskendavaid tegevusi. Aga sageli tuleb liiga paljust loobuda ja inimene suudab seda teha küllaltki hilja. Ja siis leiutatakse iseendale köidikud ja teenused, milledest lahti ei lasta. Igasugune klammergumine takistab lahti laskmist.
Julgus teha oma elus muutusi, on võrdne sageli "katuse lammutamisega" Ja vahel ongi seda vaja teha, et uus saaks ellu avalduda. Ärge kartke muutusi oma elus. See viib alati edasi.
Kõik, mis tõstab inimest rutiinist välja, vabastab pseudosõltuvustest.